Процес котирування

В умовах сучасного ринку реалізації енергетичних ресурсів, учасники потребують інструментів для відстеження та прогнозування змін у вартості.

Для цього на біржах існує функція біржового котирування.

Біржове котирування – це фіксація та визначення середньої вартості за одиницю товару на основі попередніх укладених на біржі договорів та контрактів. Метою біржового котирування є допомога учасникам у розумінні вартості товарів на біржі. Під час котирування важливе значення має інформація щодо ринку енергетичних ресурсів. 

Процес котирування

Цей процес вимагає значної аналітичної роботи і спеціальних методів. Перш за все під час котирування потрібно дотримуватися певних правил:

  • Котируються лише ті товари, які відповідають стандартам якості . У разі якщо не має визначених стандартів, тоді товар виділяється у самостійну групу.
  • Котируються лише ті товари, які занесені до постійного списку товарів на біржі. 
  • Із котирування виключаються ціни, які не є показниками вартості на товари певного типу. У разі якщо під час біржового дня не відбулось жодної угоди, тоді ціни попереднього дня не включаються у процес.
  • Під час котирування виділяється мінімальний обсяг товарів, якого необхідно дотримуватися під час укладення контрактів та договорів. Якщо на тори виставлена велика кількість товару, то це виділяється як типовий обсяг партії.
  • Під час котирування враховується умови договорів та вартість за визначений період часу та за визначеним типом товарів.
  • Для підвищення точності котирування цін іноді включаються угоди, що були укладені поза біржою, але вони повинні співпадати заданому періоду часу і після котирування відображаються окремо.

Де можна знайти інформацію щодо біржового котирування

Біржі надають інформацію та дані відносно укладених на їх платформах договорів, які аналізуються і на їх основі виводиться біржове котирування. На українському ринку торгівлі енергетичними ресурсами найбільшою біржою є Українська енергетична біржа (ueex.com.ua).

Біржа є лідером у сфері реалізації енергетичних ресурсів. УЕБ надає своїм користувачам електрону платформу та механізми для надійних та відкритих торгів, забезпечує існування конкретного та чесного ринку, організовує та проводить торги ресурсами на різних рівнях, автоматизує весь процес торгів, надає змогу брати в них участь віддалено, не залишаючи власний офіс. 

Крім того біржа розробила власну освітню програму для нових учасників, що допомагає ознайомитися з усіма процесами біржових торгів

На біржі зареєстровано більше ніж 900 учасників, серед яких можна назвати найбільш впливові на зміни цін на ринку: Укргазовидобування, Укртранснафта, Нафтогаз, Нафтогаз Трейдинг, Укренерго, Укргідроенерго, Центренерго та інші.

Протягом свого існування біржа допомогла своїм державним та приватним учасникам запобігти значним фінансовим та виробничим втратам, найбільш вигідно для усіх сторін реалізувати ресурси, при цьому користаючись перевіриними світовими технологіями та досвідом.

Через те, що біржа одна з найпопулярніших, на ній проходить велика кількість договорів, що надає їй змогу проводити аналіз найширших об’ємів інформації та виводити найточніше біржове котирування.

Результати цього процесу можна переглянути за посиланням: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.

За посиланням можна переглянути графіки та таблиці відносно обсягу та цін укладених угод. Переглянути зміни у вартості за одиницю товару кожного з ресурсів за будь-яких період часу. Крім того існує функція фільтрування інформації за датами.

Біржові котирування електроенергії

Продаж електричної енергії на торгах з формуванням остаточної ринкової ціни суттєво пожвавив розвиток цієї галузі української економіки. Весь процес проходить у вільному доступі до участі та спостерігання, тому всі оператори

Електронні торги – прекрасне рішення

Популярна електронна система Прозоро. Продажі – це прекрасне рішення для всіх користувачів, які проявляють інтерес до взаємовигідної та чесному співпраці. Постійне оновлення лотів з оригінальними пропозиціями дозволяє в будь-який момент

Уникальность студенческой работы

Если вы настроены быстро и своевременно, а также без лишней траты времени и напряжения получить оригинальную и качественно проработанную дипломную работу, тогда стоит просто уже сейчас обратиться за помощью к